Rallye bajnokot avattunk

A Confector Kft. által szponzorált Korda Racing Rallye-csapat Vincze Ferenc vezetésével elnyerte a 2019-es magyar bajnoki címet az 53. Új Ház Centrum Léta-Ker Mecsek Rallyen. A csapat előnye immár behozhatatlanná vált az országos ponttáblázatban, így nem is volt szükség győzelemre, a 3. hely is elégnek bizonyult a cím megnyerésére. A Vincze Ferenc – Bacigal Igor kettős a 2019. október 10-12. között zajló Mecsek Rallye előtt a szezonban már hatból négy futamgyőzelmet szerzett, és aszfalton mindenütt diadalmaskodott. Vincze sajnát bevallása szerint élete egyik legnehezebb versenyén van túl, részben az első nap leesett nagy mennyiségű eső és a pályára kihordott sár miatt. Így nehezebb volt kiszámolni a fékutakat és a kanyarsebességet is. A győzelem azért is különleges, mert a Skoda Fabia R5-öst vezető Vincze Ferenc a legfiatalabb versenyző, aki országos bajnoki címet tudott nyerni. Vincze a sikeres Mecsek Rallye után már felszabadultan vághat neki a novemberi, Nyíregyházán zajló idei utolsó futamnak, mely egyben az Európa-bajnokságnak is helyt ad.

Ferinek ezúton is gratulálunk a fantasztikus győzelemhez!